Už jednu zubní pastu jsem ve WebSupportu

Tohle srovnání mě napadlo zrovna včera ráno, když jsem si umýval zuby a zjistil, že moje cestovní pasta došla. Ách jo 🙂 Ale né, abych byl přesnější. Už je to více než 8 měsíců, co pracuji pro slovenskou webhostingovou jedničku. Týden co týden tak přijíždím i se svým cestovním batůžkem do Bratislavy a 3 dny se stravuji v Subway a Štůru, přespávám ve spacáku a makám na tom, abych posunul WebSupport dál také v Česku.

Vrátím se ale nazpět do června minulého roku, kdy jsem navázal na komunikaci s Lucií z HR. S tou jsem si už někdy v únoru vyměnil několik emailů. Nakonec jsme se ale nedohodli a osobně se ani nesetkali. V červnu se ozvala znovu. Jako blesk z čistého nebe. Prý jestli ještě mám zájem o práci ve WebSupportu? Že bych se mohl zastavit v Bratislavě a mohli bychom o tom pokecat společně s Michalem. A já si řekl, proč ne!

Strategie? Strategie!

Vydal jsem se tak bez nějakého očekávání a většího rozmýšlení na setkání. Mluvili jsme o mně, o WebSupportu, o internetu a technologiích. Anglicky. Vše probíhalo ve velmi příjemné atmosféře, neformálně. Mišo bez bot, Lucia se smála a za okny bylo parné léto. Rozloučili jsme se s tím, že obdržím zadání pro vypracování jednoduché strategie, jak se prosadit na českém trhu.

A tak jsem vypracoval stručnou strategii…

Asi se nakonec líbila. O několik dnů později, když jsem se účastnil Marketing Summitu v Praze, mi mezi přednáškami zazvonil telefon a na drátě byla Lucía: “Ako sa máš, Pavol? A kdy sa zastavíš vo WSku? Chceme ťa!”.

Podnikatel, učitel

V tu dobu jsem už druhým rokem učil na základní škole informatiku a současně podnikal v Kreativce. Delší období jsem ale cítil, že potřebuji změnu. Nechtěl jsem se vrhout někam, kde jsou korporátní zvyklosti a kravaťácký styl. Chtěl jsem firmu s historií a silnou pozicí, ale se startupovým duchem a neformálním přístupem. A tak jsem neodolal.

Školu jsem nechal vzdělanějším. Dříve nebo později bych si musel dodělat pedagogické minimum nebo začít studovat vysokou školu. A to já, jako marketingový učeň a nedostudovaný ekonomický informatik, už nechtěl. Jiné je to s Kreativkou, které se i nadále věnuji. Bohužel už ne tolik, jako dříve, ale snažím se ze všech sil ji udržovat stále ve formě.

Od července jsem tak začal dojíždět na pravidelné turnusy do WebSupportu a začal maximálně dělat to, co chci a co mě baví – přinášet špičkové služby a mít v zádech elitní podporu šikovných lidí a skvělou společnost, pro kterou je zákazník to nejdůležitější pod sluncem! A to není žádný marketingový bullshit. To je realita!

Let’s change the world

I dnes si uvědomuju ty pocity z prvního pracovního dne. Každý je tady ochotný pomoci kolegovi a jeho problému či dotazu. Ať už se jedná o nastavení VPNka nebo otázce, jak vlastně funguje kávovar v kuchyňce. Vždycky s úsměvem a bez sebemenšího zaváhání. Občas po sobě sice střílíme z dětských pistolek a slovně se popichujeme, ale to je součástí atmosféry. Websupport je mozaika poskládaná z úžasných lidí, které baví to, co dělají a pomáhají tak budovat jednu z významných společností nejenom v Československu, ale také v celé Evropě!

Nad tím vším stojí osobnost Michala Trubana, kterého jsem poprvé poznal na WebExpu v roce 2009. Tehdy ještě jako anonymního člověka s vyholenou hlavou a tetováním na předloktí. Michal je ten, který drivuje společnost. Není to nějaký nafoukaný machřík, kterému by sláva stoupla do hlavy. Je skromný, pokorný a s vizí – nepodnikat jenom pro peníze, ale inspirovat ostatní a společnými silami změnit tento svět k lepšímu.

Práce ve WebSupportu je pro mě dream job, který jsem chtěl vždycky zažít. Nejenom, že jsem se za těch 8 měsíců naučil hromadu nových věcí a posunul se dál, ale poznal také nové lidi, kamarády a především přátele. Šimon, Rišo, Luboš, Jurij, Evka, Lulka, Robo, Andrej, Ivan, Tomášové a celé WSko – tohle je pro vás!

Tak nám držte všichni palce, ať se nám naše práce ve WebSupportu daří!

V některém z dalších článků se pokusím shrnout, co se nám zatím povedlo a jak to vlastně pracovně ve WebSupportu funguje. Zatím si ale můžete přečíst rozhovor s Ríšou Čermákem 🙂

O autorovi

Pavel Horalík

Ve svých 13 letech jsem zapnul svůj první počítač a od té chvíle jsem propadl světu IT. Mojí vášní je internet, marketing a sociální sítě. Miluji svou rodinu a svoji zemi.

Komentáře

Vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

S láskou a nadšením © 2009 - 2016 Pavel Horalík. Omrkněte moje sandálové, vtipné a veselé Hopky ponožky