Psát a získat nepřátele?

Už zítra se konečně uskuteční první ustavující zasedání zastupitelstva naší malé obce Šumice. A jelikož jsem byl zvolen mezi 15 členný sbor, budu tam také já. A to nejenom zítra. Posedím si tam v průběhu dalších 4 let, kdy budu, údajně, rozhodovat o důležitých i méně důležitých věcech. Ale zase tak důležitý tam nebudu, aby to nevyznělo důležitě 🙂

Když jsem se 16. října dozvěděl, že jsem získal dostatečné množství hlasů, byl jsem happy. Přece jenom, člověk kandiduje proto, aby byl zvolen. Ať si říká, kdo chce, co chce, je to tak. Začal jsem proto přemýšlet, jak lidem vrátit onu důvěru, kterou do mě skrze volby vložili. Napadlo mě proto následující.

V dnešní době, kdy díky internetu není problém dát celému světu během pár okamžiků vědět, co se kde přihodilo, mi přistála v mé hlavě jednoduchá idea. Co si takhle založit na síti jednoduchý blog, kam bych mohl psát všechny postřehy, perličky a především věcné a hodnotné informace o tom, jak to na zastupitelstvu chodí? Myslím, že se tyto informace k normálním občanům nedostávají, a pokud, tak jen velmi zřídka a v omezené míře. Naopak, možná až zbytečně pokroucené a neaktuální. Jasně, existuje výpis z jednání zastupitelstva. Ale to je tak vše, co si můžete přečíst.

S tímto nápadem jsem se svěřil kamarádovi, který je v sousedním městě už druhé volební období v zastupitelstvu a na rozdíl ode mne již získal určitou zkušenost a přehled o tom, jak na komunální úrovni věci fungují. Ten však přišel s důrazným NE! Prý, co se na zastupitelstvu upeče, to se tam musí také sníst! Jasně, to chápu. Na jednu stranu. Na druhou stranu si myslím, že tento orgán je volen lidmi a je zde pro lidi. Proto by měli vědět i o té sebemenší a zanedbatelné zprávě!

Tak jsem se rozhodl zeptat vás, zda byste z vašeho pohledu uvítali takový blog? Nežijete sice u nás v Šumicích, ale hodily by se vám ony informace a postřehy z vašeho města? Jak byste je vnímali?

Jsem přesvědčený o tom, že pokud se rozhodnu kladně, řada zastupitelů mě nebude mít ráda a možná získám nepřátele, kterým se to nebude líbit! Ale normální lidé si přece takové informace rádi přečtou. No ne?

Takže psát a získat nepřátele nebo být hodný zastupitel, který se zařadí do škatulky?
Co si o tom myslíte vy? Sdělte mi svůj názor v komentářích, prosím…

Díky

O autorovi

Pavel Horalík

Ve svých 13 letech jsem zapnul svůj první počítač a od té chvíle jsem propadl světu IT. Mojí vášní je internet, marketing a sociální sítě. Miluji svou rodinu a svoji zemi.

Komentáře

Vložit komentář
  • Je jasné, že nebudou chtít jít s informacemi ven. Kdyby jsi to začal psát, mohl bys taky asi poměrně rychle skončit, někomu by se vážně nemuselo zdát tvé počínání.Záleží, jaký máš vztah k ostatním lidem z „teamu“, jestli ti to nemůže ublížit v byznysu, ublížit tvým známým atp. Pokud by nic z toho nehrozilo, začal bych psát.Dalším problémem v očích lidí může být představa „fingovaného“ blogu, tj. blogu, který podává nepravdivé informace. Sám určitě víš, jak někteří tuzemští občané nadávají na politiku, aniž by o ní cokoliv věděli.Protože to bude online a dostupné jen určité sortě lidí (tzn. ne voličům komunistů a možná ani některým čssd), vydával bych to i v nějakém zpravodaji – sloupek zajímavosti ze zastupitelstva (otázkou opět zůstává, jestli ti to schválí).Když píšeš blog o lidech pro lidi, drž se jednoho pravidla: žádné komentáře. Vůbec je neumožňuj vkládat, to by totiž mohlo nadělat slušnou paseku.Hodně štěstí a ublogni občas něco osobního 🙂

  • Pavle, to je to nejlepší co můžeš udělat. Na nějaké hospodské žvýsty o tom, že co se upeče na zastupitelstvu tam má i zůstat nedej. Podívej se na http://www.stranaos.cz/zobraz-vsechny-clanky/zo/13?AktStranka=5 – Pavla Brady psala čtyři roky z každého opavského zastupitelstva, co se tam dělo, a překládala ten úřední jazyk do lidského a dopadlo to tak, že v dalších volbách vyhrála s 28% hlasů. Vem si z toho příklad a udeláš pro svoji obec to nejlepší co můžeš.

  • Díky za reakce! Potrdili jste mi, že v této věci uvažuji správně.Kubo, máš pravdu. Musím si dát pozor na to, abych tím nikomu neublížil. A ty komentáře – dobrý postřeh! S tím už mám určité zkušenosti…Michale, hezký příklad! Projdu si to a budu se inspirovat. Očekávám, že by to mohlo pomoci především naší místní organizaci KDU. A také by se mohla odestřít ona roušku, která visí nad politikou na všech úrovních.

  • Pokud to chceš dotáhnout někam dále, volil bych i malý sloupek v regionálních novinách – když jim to navrhneš, bude to pro ně určitě zajímavé. Pokud máš „koule“ na to prožít si i nějaké peklo, jdi do toho. Pokud máš obavy, raději bych se do toho nepouštěl.Pracoval jsem pro jednu politickou stranu, je neuvěřitelné, jaké si o tobě zjišťují informace – takže pokud máš u nějakých úřadů resty, byl jsi třeba trestán nebo hulíš trávu, můžeš teoreticky očekávat, že nějaký takový útok v případě nelibosti nastane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

S láskou a nadšením © 2009 - 2016 Pavel Horalík. Omrkněte moje sandálové, vtipné a veselé Hopky ponožky