Proč si sleduju cash-flow?

Před časem jsem si začal sledovat svůj peněžní tok, cash-flow. Už dávno mne na tuto myšlenku přivedl, pro některé proklínaný/vzývaný autor mnoha knih o podnikání, Robert T. Kiyosaki a to v publikaci Bohatý táta chudý táta, kterou také všem doporučuji. Hezky ji shrnul Robert Vlach na serveru Na volné noze. Kniha vám otevře oči, to zaručuji 🙂 Ale není zrovna jednoduché si každý den kontrolovat, co jsem si koupil, kolik jsem utratil za to či ono a celkově kam se rozkutálel obsah mé peněženky. Existuje sice mnoho aplikací, které lze pro takový účel použít, já však preferuji psanou formu. Zapisuji si vše do svého Moleskinu, který se snažím brát všude. A když ne, sumu si snažím zapamatovat nebo zapsat do telefonu. Sledovat pohyb svých financí je přínosné. Člověk si uvědomí, za co své peníze utratil. Trošku nadneseně je to pro mne takové osobní účetnictví. Zatím však nemám mnoho údajů, ale těším se na analýzu, kterou s větším množstvím dat provedu.

O autorovi

Pavel Horalík

Ve svých 13 letech jsem zapnul svůj první počítač a od té chvíle jsem propadl světu IT. Mojí vášní je internet, marketing a sociální sítě. Miluji svou rodinu a svoji zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

S láskou a nadšením © 2009 - 2016 Pavel Horalík. Omrkněte moje sandálové, vtipné a veselé Hopky ponožky