Barcamp Vsetín 2010

Včerejší den byl pro mne ve znamení oficiálně prvního Barcampu v České republice. Konal se v nedalekém Vsetíně, kde se sešlo něco přes 150 lidí z oblasti IT, marketingu, web designu a web developmentu. A ve zkratce – bylo to jedinečné! Když o tom poprvé twítnul Michal Berg („duchovní otec“ této myšlenky), byl jsem nadšený! Michalovi jsem musel napsat, protože jsem cítil povinnost se nějak zapojit a nabídnout pomoc. Jakoukoliv. Už delší dobu jsem v hlavě nosil podobnou myšlenku na nějaké neformální setkání lidí z Moravy, kteří podnikají, zajímají se o nové trendy v marketingu a sledují dění kolem internetu. Většina akcí se totiž koná v Praze a pro mnoho z nás, kteří se tam normálně nepohybujeme, je to poněkud „od ruky“. Proto jsem tento nápad přivítal s otevřenou náručí. Vsetín je přeci jenom blíž než hlavní město. Michal naši pomoc přijal a my jsme v Kreativce vytvořili 12 informačních desek s označením jednotlivých místností. Snad posloužily 🙂 Ať už to bylo skvělým místem, bezchybnou organizací, zajímavými přednáškami nebo nadšením organizátorů. Nejspíš vším! Vsetínský Barcamp se prostě povedl a nasadil laťku hodně vysoko. A které přednášky jsem navštívil? Zde jsou:

  • Petr Čaník Etické limity a dimenze marketingové komunikace – Petr se věnuje etice v podnikání a reklamě. Popravdě musím říct, že mi otevřel nové obzory a inspiroval.
  • Jiří KoderaKonkrétní přínosy webu 2.0 pro management malých a středních firemAbakowiki.cz a její implementace ve firmách.
  • Dušan Šimonovič Prečo byť a prečo nebyť na sociálnych sieťiach – Dušanovi se podařilo shrnout vše podstatné. K tomu uvedl své osobní zkušenosti s využíváním sociálních sítí. Především příklad s hledáním vhodného města pro dovolenou na Kypru byl zajímavý. Ale nepostřehl jsem službu, která mu pomohla. Škoda.
  • Michal Neuwirth Je možné využívat sociální sítě pro byznys? – The Kentico Story, včetně dobrých i špatných zkušeností.
  • Braňo PokrivčákAugmented reality, možnosti využitia pre marketérov v cz/sk podmienkach –  Je v augmented reality budoucnost? Nebo je to hype? Těžko říct a odhadovat. Ale myslím si, že si své uplatnění najde – viz. příklad s nákupem oblečení.
  • Mario MjankovSociálne siete vo Vašej firme – Mariova přednáška byla pro mne osobně nejlepší z celého Barcampu. Možná je to tím, že mi potvrdil všechno to, v co věřím a myslím si, že je v podnikání správné a férové. A ve spojení se sociálními sítěmi to lze dát zákazníkovi parádně najevo…
  • Adam JavůrekHyperlokální žurnalistika a život a smrt tištěných médií – Adamovu práci sleduji už dlouho a moc jsem se na jeho prezentaci těšil. A nezklamal. Jen škoda, že byl trochu indisponovaný svým zdravotním stavem.
  • Luboš Louženský Elektronické právo na českém internetu i v Evropě – Líbilo se mi Lubošovo nadšení tématem elektronického práva. Nejzáživnější byla část o SPAMu a cestičkách, jakými se lze v našem malém státě při jeho aplikaci vydat.

Díky za Barcamp! Všem 🙂

O autorovi

Pavel Horalík

Ve svých 13 letech jsem zapnul svůj první počítač a od té chvíle jsem propadl světu IT. Mojí vášní je internet, marketing a sociální sítě. Miluji svou rodinu a svoji zemi.

Komentáře

Vložit komentář
  • Tá služba sa volá Aardvark -> Vark.com 🙂 Keby som vedel, že by poslucháčov tak oslovovali praktické riešenia (ten Aardvark po mne chceli nezávisle asi traja ďalší ľudia), tak ich pridám viac. Prípadne, to asi konečne pre niekoho (tyinternety?) napíšem -> mám pomerne rozsiahlu sadu nástrojov okolo Twitter ekosystému v rukáve, asi by to kopa aktívnych používateľov ocenila. Inak som rád, že sa páčila – zisťuje, že dobrý „talk“ chce uležať (tento vznikol pred dvoma mesiacmi pre BarCamp 4.0 v Bratislave a teraz som ho s odstupom vylepšil).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

S láskou a nadšením © 2009 - 2016 Pavel Horalík. Omrkněte moje sandálové, vtipné a veselé Hopky ponožky