Desetiminutovka o politice

Stejně jako včera i dnes bylo jedno "poprvé". Poprvé jsem se zúčastnil konference. Přesněji, konference lidové strany.

Ano, je to jedna z věcí, kterou na internetu moc nerozhlašuji. Ale už od svých 19 let jsem členem KDU-ČSL. Vstoupil jsem tam z určitého přesvědčení a víry v to, že dokážu změnit svět k lepšímu. Úplně si představuji, jak to některé z vás dožene k smíchu. Ano, bylo, je a vždycky to naivní bude. Ale popravdě, já v to stále věřím. Bez toho to pro mě prostě nejde…

KDU je strana, na kterou si všichni ukazují a vysmívají se, že to právě ona jde do jakékoli vlády. Ať to jsou oranžoví nebo modří, vždycky tam musí být. Těžko se lidem vysvětluje fakt, že pokud chce prosazovat svůj program, musí se účastnit vlády v této zemi. Je však pravdou, že za poslední roky došlo k několika vážným prohřeškům a klopýtnutím. Ty už nikdo nesmaže. Strana se z nich musí poučit a využít je jako zkušenost. Podotýkám, cennou zkušenost!

Po červnové porážce je nutné zvednout hlavu, zformovat síly a vyrazit do dalšího boje – komunálních a senátních voleb. Ty jsou teď za dveřmi. Já sám přišel v posledních dnech a týdnech do osobního styku s kandidáty KDU z okolních vesnic a měst a musím uznat, že to jsou schopní a zdravě uvažující lidé. Proto by byla škoda, kdyby neuspěli a tudíž nedostali šanci realizovat své představy a plány pro lepší budoucnost.

Dokonce i já jsem u nás v Šumicích na kandidátce a jsem zároveň místopředsedou místní organizace – předsedou je pan Ludvík Hovorka, který je mimochodem na 1.místě a bude usilovat o pozici starosty. A právě ten mi dnes volal, že ona konference se koná již odpoledne v 16.00 v Uh.Hradišti. Musel jsem teda bolestivě přeorganizovat plány a vydat se na cestu. Konference se nesla v duchu kritického pohledu a hodnocení vývoje posledních měsíců. Jsem rád, že se všichni shodují na tom, že je potřeba udělat za minulostí tlustou čáru a velmi drasticky přeorganizovat celou stranu, její myšlenky i směřování. Bude to náročné, ale půjde to. Je cítit chuť k práci a otevřenost novým názorům. A především, aktivními se stávají mladí lidé, kterým není osud lidovců lhostejný..

Ještě jedna perlička a osobní úspěch na závěr. K mému překvapení jsem byl dnes zvolen delegátem na celostátní sjezd, který se uskuteční někdy po volbách ve Ždáru nad Sázavou. Tudíž budu volit nového předsedu a úzké vedení strany.

O autorovi

Pavel Horalík

Ve svých 13 letech jsem zapnul svůj první počítač a od té chvíle jsem propadl světu IT. Mojí vášní je internet, marketing a sociální sítě. Miluji svou rodinu a svoji zemi.

Komentáře

Vložit komentář
  • Sympatizuji a držím palce jak v komunálkách, tak i ve volbě nového předsedy strany. Z toho druhého mám tedy trochu obavy jak to dopadne a kdo se nakonec vedení ujme, ale věřím tomu, že v KDU je stále dostatek schopných lidí k obnově dobrého jména strany.

  • Taky držím palce – přeneseně i sám sobě. Člověk je až překvapený, jak to v „malých“ strankách funguje rychle – a to je i důvod, proč jsem přesvědčený, že v těch velkých, nebo spíš jejich prostřednictvím, jeden člověk sílu něco změnit moc nemá.

  • Díky oběma za pozitivní komentáře!Tomáši, pevně věřím, že strana nakonec najde vhodného předsedu. Ale ty změny a aktivita musí jít od členů. Prostě opačným směrem, než se to dělo dříve.Michale, taky držím palce! SZ má své místo jak na komunální, tak na celorepublikové úrovni a je potřeba ji zvednout stejně jako KDU.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

S láskou a nadšením © 2009 - 2016 Pavel Horalík. Omrkněte moje sandálové, vtipné a veselé Hopky ponožky